Termat e shërbimit

E drejta e autorit
Kjo faqe interneti drejtohet nga UKD sh.a Shqipėri, e organizuar nėn ligjet shqiptare; nėse nuk deklarohet ndryshe, UKD sh.a gėzon tė gjitha tė drejtat mbi faqen e internetit, nė veēanti pėr tekstet, fotografitė, grafikėt si dhe shfaqjen e tyre nė faqen e internetit. UKD sh.a lejon tė shihet dhe shkarkohet e gjithė pėrmbajtja e faqes sė internetit vetėm pėr qėllime jo komerciale dhe vetėm pėr pėrdorim personal. E drejta e autorit ndalon qė kėsaj pėrmbajtje ti shtohen materiale, tė riprodhohet, pėrkthehet apo tė ruhet nė forma tė tjera tė medias, as nė formė elektronike. UKD sh.a ka tė drejtėn qė nė ēdo kohė dhe pa njoftuar paraprakisht tė ndryshojė, shtojė ose tė fshijė faqen e internetit plotėsisht ose pjesėrisht, ose qė tė pezullojė funksionimin e saj pėrkohėsisht apo pėrgjithmonė, me liri tė plotė veprimi dhe pa pasur detyrime.

E drejta e autorit: simbolet, titujt dhe logot
Nė rast se nuk pėrcaktohet ndryshe, simbolet, titujt, logot etj, tė pėrdorura nė faqen e internetit janė tė mbrojtura nga e drejta e autorit mbajtur nga UKD sh.a, tė licencuarit prej saj ose pronarėt e tyre pėrkatės, pavarėsisht nėse kanė ose jo tė njėjtin emėr apo kanė simbolin ®. Simbolet duhet tė jenė nė pėrputhje me dispozitat e ligjit mbi markat tregtare si dhe tė drejtėn e autorit mbajtur nga pronari nė fjalė. Palėt e treta nuk lejohen tė pėrdorin njė simbol tė tillė.

Mospranimi i pėrgjegjėsive
Pėr ndėrtimin e kėsaj faqe interneti ėshtė kushtuar njė vėmendje e madhe. Informacioni qė pėrmban kjo faqe ėshtė kontrolluar pėr korrektėsinė e tij. Megjithatė, nuk mbahet pėrgjegjėsi nė lidhje me korrektėsinė, saktėsinė, pėrditėsimin apo plotėsinė e informacionit qė ajo pėrmban. Nuk mbahet pėrgjegjėsi pėr dėmet direkte ose jo tė cilat krijohen si rezultat i pėrdorimit tė faqes sė internetit, pėrveē rasteve kur ky dėm shkaktohet qėllimisht ose si rezultat i neglizhencės sė madhe. Pėrdorimi i faqes dhe informacionit qė ajo pėrmban ėshtė pėrgjegjėsi e vet pėrdoruesit. Nėse keni pyetje nė lidhje me faqen e internetit, ju lutem na kontaktoni nė kėtė adresė: info@ukdurres.al